O nas

Słoneczniki 2013

Słoneczniki 2013

Z radością pragniemy pochwalić się nominacją do nagrody w konkursie "Słoneczniki 2013" organizowanym przez portal "czasdzieci.pl"


Konkurs ten promuje najbardziej rozwojowe i przyjazne dzieciom inicjatywy, w związku z czym sama obecność wśród ledwie kilku wybranych instytucji jest ogromnym wyróżnieniem!


Serdecznie dziękujemy jurorom i rodzicom za docenienie naszych starań!


Krzysztof Wawrzyniak

Krzysztof Wawrzyniak Z muzyką zna się od dziecka. Początkowo występował w roli wokalisty solowego oraz w młodzieżowych zespołach, jednak prawdziwą pasję odnalazł w instrumentach perkusyjnych, na których gra od 1997 roku.

Zaczęło się od kilku lekcji u szanowanych perkusistów z okolic Zduńskiej Woli i Łodzi (Marcin Płatek, Darek Maj). Później swoją działalność na poważnie rozpoczął zespół rodzinny "Drużyna Wawrzyna" (liczne sukcesy na flagowych festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, także turystycznej w Polsce) Rodzinne granie i wysokie wymagania ze strony taty - Andrzeja (autor tekstów i muzyki), brata Darka (gitarzysta), oraz starszych "kolegów" (zawodowych muzyków) początkowo zmusiły, a z czasem zachęciły do kolejnych poszukiwań, wyzwań i eksperymentów muzycznych.

Grał w wielu projektach, w różnych stylach muzycznych, ze szczególną sympatią do rocka, bluesa, funky, swinga i latino.

W dorobku artystycznym ma udział w nagraniach trzech płyt wydanych na Polskę "Nie czekam na cud" i "Sweterek czI" oraz "Sweterek cz II", a z zespołem "Guy In The Sky" tworzy materiał na kolejny krążek


Jako bębniarz słynie z wyczucia, uniwersalności, kreatywności i umiejętności grania ze słuchu bez wcześniejszych prób, z nowo poznanymi artystami.

Praca z ludźmi, a szczególnie dziećmi i młodzieżą, jest dla niego satysfakcjonującym i rozwojowym kierunkiem, a także realizacją marzenia o pracy zgodnej z posiadanymi zdolnościami.

Krzysztof w dużym stopniu uczył i nadal uczy się sam studiując niezliczone lekcje czołowych bębniarzy świata, uwielbia wymyślać ćwiczenia sobie i swoim podopiecznym, dokształca się również pedagogicznie.

Jest przekonany, że "wybębni" sobie środki i możliwość wyjazdu do Ghany, Brazylii, Portugalii, Turcji i na Kubę, aby zagłębić się w tradycji i korzeniach sztuki perkusyjnej.


Ula Lipińska

Ula Lipińska

To Ula przekonała początkowo sceptycznego bębniarza do realizacji projektu!

Od początku jest najskuteczniejszym motywatorem, pomaga przełamać bariery i dodaje odwagi do nowych wyzwań!

Dzięki swojej kreatywności i doświadczeniu pomaga w promocji, robi cudne zdjęcia i czasami wspiera animatora podczas zajęć.

Prowadziliśmy już z pewnością blisko tysiąca godzin zajęć bębniarskich w Warszawie, Piasecznie i okazjonalnie "gdzieś" w kraju:) - nie do zliczenia na ten moment.

Posiadamy rozmaity asortyment instrumentów, dzięki którym zajęcia są różnorodne i nawet maluchy się z nami nie nudzą!
perkusja, grzechotki, tamburyna, cowbell, trójkąty, janczary, chimesy, kij deszczowy, bongosy, bębny djembe, congaO zajęciach dla dzieci w wieku 2-9 lat...

Lubimy dzieci i one lubią nas, więc takie "warsztaty" sprawiają wyjątkową przyjemność i dają niebywałą satysfakcję!

Spotkania z maluchami oparte są na zabawie łączącej ruch, którego bezwzględnie potrzebują, z rytmem, który ich ciekawi. Jest to niepowtarzalny rodzaj rytmiki, do której wykorzystujemy kilkadziesiąt grzechotek różnego rodzaju, bumbum rurki i bębny djembe.

Zabawy rozwijają u dzieci koordynację ruchową i słuch (np. równe liczenie z tupaniem, grzechotaniem, bębnieniem). Jak wiadomo każdy nowy "ruch" jakiego się uczymy rozwija nasz mózg! Nie zmierzymy tego, ale tak faktycznie jest.

Uczymy dzieci rozróżniania tempa (szybko-wolno), dynamiki (cicho-głośno), siły (delikatnie-mocno). Naśladujemy dźwięki przyrody, biegamy, skaczemy, tupiemy, klaskamy.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest możliwe posadzenie tak młodych ludzi przy bębnie na sztywno przez godzinę i nie da się ani zachęcić ani zmusić ich do stałej koncentracji, bez względu na to jak charyzmatyczny jest nauczyciel:) Dlatego zabawy są regularnie powtarzane na cyklicznych zajęciach, aby dzieci nuczyły się brać w nich udział.

Wydaje się nam dorosłym, że takie powtarzanie jest nudne i banalne, ale pamiętajmy, że dzieci inaczej pojmują świat, że ich potrzeby i upodobania są inne niż nasze!


O warsztatach DJEMBE dla młodzieży i dorosłych
POZIOM PODSTAWOWY

 • kilka słów o budowie i pochodzeniu bębnów
 • uczymy jak wydobywać dźwięk za pomocą technik: Bas, Ton i Slap
 • ćwiczymy nadgarski, aby grać luźno, bez wysiłku, dbając o jakość uderzeń i dźwięk
 • tłumaczymy czym jest tempo, i co to jest takt
 • jak liczyć i grać wartości nutowe: cała nuta, półnuta, ćwierćnuta, ósemka, szesnastka,
 • uczymy prostych rytmów opartych na w/w wartościach
 • jak w prosty sposób zapisać to co gramy

POZIOM ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY

 • uświadamiamy czym jest "puls bazowy", który każe nam się "bujać"
 • wprowadzamy dodatkowe techniki: Akcenty i "Duszki"
 • uczymy rytmów ósemkowych i szesnastkowych z akcentami i duszkami, z wykorzystaniem pulsu bazowego
 • pokazujemy jak z "pulsu bazowego" budować własne rytmy
 • pracujemy na zapisie tabulaturowym

"WYŻSZA SZKOŁA JAZDY"

 • wprowadzamy nowe wartości nutowe: triole, sekstole, synkopy i ich modyfikacje
 • ćwiczymy nowe wartości z akcentami i duszkami
 • uczymy się wykorzystywać powyższe w formie "przejść" (krótkie wstawki) i "solówek"
 • uczymy się naśladowania na djembe rytmów wziętych z perkusji w stylach: Rock, Funk, Blues, BreakBeat, Dance, Drum'n'Base, Country i inne
 • uczymy się jak zbudowane są utwory (piosenki), czym jest fraza
 • uczymy się jak zagrać z muzyką żeby jej nie "zaśmiecać" a "wzbogacać" - najważniejszy krok, aby inni muzycy chcieli z nami grać:)

Stałe zajęcia(raz w tygodniu) dla dzieci i dorosłych prowadzimy:

 • w Piasecznie, nabór wewnętrzny w przedszkolach
 • z powodu ogromnego zapotrzebowania na nasz "czas" chwilowo brak nam sił na tworzenie wieczornych grup otwartych, po kilku godzinach dziennie z dziećmi, ale jak już nie będziemy mieli sił skakać z dziećmi to zmienimy kierunek działań:)

Jednorazowe akcje, oraz warsztaty kilkudniowe/wyjazdowe:

 • odwiedzamy przedszkola, szkoły, domy kultury, świetlice młodzieżowe, inne organizacje, wszędzie gdzie nas chcą!
 • działamy na terenie całego kraju!
 • zapewniamy atrakcję na imprezach okolicznościowych, zamkniętych, plenerowych, firmowych


Oto kilka przykładów naszej aktywności:

Więcej filmików i zdjęcia z prowadzonych zabaw i warsztatów znajdą Państwo w Galerii.

przeszkadzajkarz     warsztaty bębniarskie